KODU Köögivili

Tulundusühistu Eesti Tootjad KOOS on asutatud 2014. aastal. Ühistu turustab tooteid “KODU Köögivili” nime all nii Eesti jaekettides kui ka HoReCa sektoris. Kõrgtehnoloogia ning looduse jõud võimaldavad meie koostööpartneritel kasvatada Tulundusühistule Eesti Tootjad KOOS, ainult parimaid ja värskeimaid köögivilju!

Neljanda põlvkonna kasvuhoonetes kasutatav kõrge automatiseerituse tase ja kaasaegsed tehnoloogiad võimaldavad kasvatada tomateid ja kurke aastaringselt. Tootmine põhineb Hollandi kaasaegsel tehnoloogial – täpne tilkkastmissüsteem koos lisavalgustussüsteemiga. Taimekaitse viiakse läbi bioloogilise meetodi abil, kasutades spetsiaalseid putukaid, mis võimaldab välistada keemiliste kaitsemeetodite kasutamise. Taimi tolmeldavad kimalased, see meetod tagab parima vilja arengu ning toote suurepärase maitse ja välimuse. Värske köögivilja toodangumaht on ligi 20 tuhat tonni tooteid aastas. Seemiktaimede kasvatamiseks mõeldud seemne tarnijad on maailma juhtivad tootjad. Seemned ei sisalda geneetiliselt muundatud komponente ja neid testitakse põhjalikult valdkonna spetsialistide poolt.

Tänapäevast tehnoloogiat kasutavad kasvuhooned võimaldavad suure täpsusega jälgida ja juhtida mikrokliimat aastaringselt, mis võimaldab köögivilju stabiilselt kasvatada sõltumata ilmaoludest. Kasvuhoonetes kasutatava tehnoloogiaga saab köögivilju kasvatada täielikult ilma mürgiste kemikaalideta.  Samuti ei kasutata kasvustimulaatoreid, sest ideaalne mikrokliima juhtimise süsteem võimaldab taimel iseenesest jõuliselt kasvada. Kasvatatakse ainult parimaid sorte, tomatid ja kurgid on mahlased, aromaatsed ja tõeliselt maitsvad.

34
hektarit

Meie partnerite kasvuhoonete territoorium koos kogu sellega kaasneva tehnilise infrastruktuuriga on 40 hektarit

15
hektarit

Kahe ettekasvatusosakonnaga on  kasvuhooneplokkide kogupindala 20 hektarit

492
töökohta

Meie koostööpartnerid pakuvad oma kasvuhoonetes tööd ca 500 inimesele

19993
tonni köögivilju aastas

Kasvatavate tomatite ja kurkide maht on

20 000 tonni tooteid aastas